Kérdés esetén keressen minket bizalommal:
+36308487637
Champion őszibarack
Termőképesség: későn fordul termőre, de azt követően rendszeresen és bőven terem. Öntermékeny.
Termés: augusztus közepétől érik, nagy, majdnem szabályos gömb alakú, bibepontja jellegzetesen kiemelkedő. Héja erősen molyhos, közepesen vastag, alapszíne világoszöld, éretten sárgásfehér, a Nap felőli oldalon kárminpiros fedőszínnel mosott. Húsa fehér, a mag körül pirossal színezett, közepesen kemény, lédús, enyhén rostos, harmonikusan édes-savas, rendkívül finom, aromás. Sokak szerint a legjobb ízű fajtánk. Magvaváló.
Felhasználható friss fogyasztásra és konyhai feldolgozásra egyaránt.
Talaj: a mélyrétegű, jó víz- és levegőgazdálkodású, tápanyagban gazdag, középkötött, enyhén meszes vagy semleges kémhatású talaj ideális a számára.
Fény- és hőigény: szereti a napos, meleg helyeket, ezért gondosan válasszuk meg, hová ültetjük. Jó kondíció és vesszőbeérés esetén a téli fagyokat jelentősebb károsodás nélkül elviseli, ellenben a kora tavaszi fagyok a virágkezdeményeket tönkretehetik.
Víz: közepes, azonban a szárazságot, hosszantartó nyári aszályt nehezen tűri, a terméskötődés alacsony százalékú, a gyümölcsök elaprózódnak, ízetlenné válnak, hullanak, ezért ilyen időszakokban rendszeres öntözés szükséges.
Habitus: fája igen erőteljes növekedésű, koronája mereven felfelé törekvő, elsűrűsödésre hajlamos. Vesszői erősek, a termőrügyeket főként a felső harmadukban hozzák. Levelei nagyok, széles lándzsa alakúak, vízszintesen állók. Virágai kicsik, harang formájúak.
Gondozás: árnyékos, hideg, erős szélnek kitett helyekre és gyökereinek levegőigényes volta miatt mélyfekvésű, magas talajvízszintű területekre ne telepítsük. Kerüljük a nagy mésztartalmú talajokat is, mert klorózist és mézgásodást okoznak.
A talajt mélyen munkáljuk meg, juttassunk ki szerves anyagot. Az ültetéstől kezdve a törzs körüli részt mulcsoljuk. A 2-3 évenkénti szerves-, ill. istállótrágyával történő tápanyagutánpótlást meghálálja.
A leggyakrabban kialakított koronaforma az őszibarack fák esetében a katlan vagy váza alak, melynek célja, hogy a fény a korona belsejébe is eljusson. Ezért 2-3. éves korban a sudarat el kell távolítani, hogy a főágak oldalirányba tudjanak növekedni.
A termőre fordulást követően szükséges az évente termőre metszése, amit tavasszal - amikor a rügyek már erősen duzzadtak - végezhetünk el. Egyvesszős és váltómetszés külön-külön és együtt is alkalmazható. A termőnyársakat viszont ne metsszük. A koronát nyáron is alakíthatjuk.
A metszés után a nagyobb metszési felületeket sebkezelővel védjük a fertőzésektől.
Téli lemosó permetezését rügyfakadás előtt, száraz időben január-februárban, esetleg március elején végezzük. Az őszi lemosó permetezés ideje lombhullás után, fagymentes időben.
Ültetés: Fagymentes időszakban. A szabadgyökerű gyümölcsfa március-áprilisban, illetve október-novemberben, a konténeres egész évben ültethető.
Betegségek és kártevők: levéltetű, pajzstetű, barackmoly, lisztharmat, őszibarackhimlő, nekrotikus gyűrűsfoltosság, tafrina, monília.
Az ág- és faelhalást okozó kórokozókkal szemben az egyik legellenállóbb fajta.
Kifejlett magasság: 3-3,5 mSor- és tőtávolság: 6-4 mTermésérés: augusztus közepeFény- és hőigény: nagyVízigény: közepes
Szabadgyökerű változatban elérhető!